Збережи своє життя


 Літачки:рятувальний загін
Друга частина мультфільму про літачка Пилюка. В ній він дізнається, що його двигун настільки пошкоджений, що про участь у перегонах, в яких він брав участь в першій частині мультфільму, тепер можна забути. Тепер Пилюкові  потрібно переглянути свої плани і знайти інше заняття. Тож він знайомиться з відважними пожежниками – рятувальниками, яких очолює ветеран авіації, вертоліт Рейнджер. Разом з цією безстрашної командою Пилюк б’ється з найсильнішою лісовою пожежею і дізнається, що значить бути справжнім героєм.
Правила безпеки – правила життя
Навчально-пізнавальний фільм для дітей, створений Громадським дитячим інтернет-телебаченням і радіо Веселка TV на замовлення Головного управління ДСНС України у м. Києві та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації. У фільмі розповідається про історію виникнення та становлення пожежної охорони міста, цікаві факти з діяльності пожежно-рятувальної служби та правила поведінки та безпеки дітей при виявленні вибухових пристроїв і мало знайомих предметів.
Уроки тітоньки Сови
Серія мультфільмів розрахована на дітей 2-7 років. Головні персонажі: тітонька Сова, хлопчик, котик. На прикладі простих життєвих ситуацій показано основні правила безпечної  поведінки.
З чого починається безпека
Короткий ролик про те, що може означати безпека, яких сфер життя вона торкається. Фільм був підготовлений та відзнятий Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). Буде цікавий як дітям середнього та старшного шкільного віку, так і дорослим.
Мінна безпека
Мультфільм про захоплюючі історії з життя хлопчика Сашка та його кота Шкоди, які завдяки знанням правил мінної безпеки уникають всіх пасток підступних мін.
 Корисні підказки
Серія мультфільмів «Корисні підказки» від телеканалу ПЛЮСПЛЮС у доступній формі розкаже дітям про правила безпеки в різних життєвих ситуаціях: як поводитися, якщо сам удома; правила безпечного поводження з електрикою і електроприборами, правила пожежної безпеки, безпечну поведінку у дворі, важливість дорожніх знаків та інші. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
Як боротися з булінгом: поради для дітей
У відео від UNICEF UKRAINE надано поради дітям, як діяти, якщо вони стали жертвами булінгу.
Безпека в інтернеті
У ролику розповідається про основні правила безпеки в інтернеті, які стануть у пригоді наймолодшим користувачам мережі.

Безпечні канікули. Правила поведінки на воді
Матеріали для проведення інструктажів з безпеки життєдіяльності
📌Читайте тут: http://osnova.com.ua/news/1437

Как вести себя в гололед?

Какие же зимние каникулы без снега и мороза? А значит и их спутники — гололед и сосульки на крышах домов. Чтобы защитить себя и учеников от травм, придерживайтесь советов.
Как уберечься от льда под ногами и над головой
  • Наступай всей подошвой, ноги слегка расслабь в коленях.
  • Обходи стороной места с наклонной поверхностью.
  • Смотри под ноги, старайся обходить опасные места. Если ледяную «лужу» обойти невозможно, передвигайся по ней как лыжник, небольшими скользящими шажками.
  • Держи равновесие, оставив руки свободными. В гололед старайся не носить тяжелые сумки, не держи руки в карманах — это увеличивает вероятность падения.
  • Старайся обходить стороной места с наклонной поверхностью.
  • Надевай нескользящую обувь без каблука, используй ледоступы или специальные нескользящие накладки.
  • Ходи посередине тротуара, а не под стенами домов. После сильного снегопада не задерживайся на крылечке. Сразу отходи на 5 метров от дома.
  • Не пытайся пройти возле дома, если видишь ограждение или предупреждающие знаки. Лучше потратить время и обойти опасность.
  • Обратись в ЖЕК или МЧС, если заметишь на крыше здания огромную снежную шапку, нагромождения снега или льда.
Как вести себя во время отдыха в людных местах?
Новогодние и рождественские праздники всегда сопровождаются пышными праздниками на городских площадях, возле елок, в торгово-развлекательных центрах и детских центрах.
Скопление людей, массовая эйфория, желание победить или быстро получить бесплатный подарок может спровоцировать давку. Чтобы избежать негативных последствия такого отдыха, нужно помнить о правилах поведения.
Правила поведения в толпе 
  • Не оставайся наедине. На массовые гуляния безопаснее идти с друзьями, родственниками. В случае ЧП они могут помочь, известят родителей.
  • Надевай что-то яркое. Если на тебе будет оранжевая, желтая и красная шапка и шарф, тебя будет сложнее потерять.
  • Не занимай места в центре. Самые безопасные локации: по краю площадки, возле стен магазинов, возле проходов. В таком случае можно быстрее и безопаснее покинуть место отдыха.
  • Не иди против толпы. Если тебе нужно выйти из толпы, двигайся в сторону, прижав согнутые руки к груди. Сначала выйди из потока движущихся людей, а уже потом пробирайся в нужном направлении.
  • Не поднимай ничего с пола. Если твоя вещь (перчатка, телефон и пр.) выпала из рук, оцени обстановку, прежде чем поднимать ее. В толпе может закружиться голова, от чего легко дезориентироваться и даже упасть.
  • Не паникуй. В случае ЧП, провокации, теракта, аварии, не поддавайся истерике. Спокойно возьми за руки друзей или родственников, пробирайтесь к выходу.

Как вести себя с пиротехникой?

Историческая справка: В 1699 году Петр Первый издал указ, согласно которому всем жителям Москвы было велено отмечать встречу Нового года в ночь на 1 января: пускать фейерверки и зажигать «потешные огни».
Но научились ли мы за три столетия правильно обращаться с пиротехникой? Каждый ребенок и взрослый должен помнить шесть правил обращения с петардами и фейерверками.
Шесть правил техники безопасности юного пиротехника:
  • Ознакомься с инструкцией, прежде чем поджигать фейерверк. Не стоит полагаться на собственную догадливость или советы друзей.
  • Используй пиротехнику по назначению. Не поджигай петарды в помещении, на улице не бросай подожженные петарды в бутылки, коробки.
  • Правильно выбирай место для запуска фейерверков. Не поджигай фейерверки под деревьями и линиями электропередач, убедись, что рядом нет легковоспламеняющихся предметов.
  • Проверь, нет ли повреждений. Ни в коем случае нельзя использовать петарды и фейерверки с видимыми дефектами: порванные, подмоченные, с трещинами и другими повреждениями.
  • Храни пиротехнические изделия в сухом месте, вдали от нагревательных приборов.
  • Попроси взрослых помочь тебе! Ученикам начальной школы нельзя самостоятельно поджигать любые пиротехнические средства. Даже бенгальские огни! Если тебе уже исполнилось 9–10 лет, ты можешь поджечь петарду или фейерверк, но обязательно под присмотром взрослых.
Бесіда перед канікулами

VSEOSVITA.UA
Правила безпечної поведінки під час зимових канікул. Презентація. Виділено такі основні розділи: правила на дорозі правила…

NS-PLUS.COM.UA
Уже зараз погода нас випробує першими морозами і снігом. Ще трохи і в країну увірветься зима і відчутне похолодання. А це означає, що на річках з’явиться крига… і н....
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ЛЬОДУ!
ПАМ’ЯТАЙТЕ
  • Виходьте на лід, коли його товщина не менше 12 см (для однієї людини) та 25 см (для групового виходу на лід);
  • Пробивайте лунки для зимової риболовлі у шаховому порядку на відстані, не менше 5 – 6 м;
  • Дітям заборонено самостійно виходити на кригу без супроводу дорослих;
  • Під час перебування на кризі завжди тримайте під рукою міцну мотузку, довжиною 15-20 м, дошку або довгу палку, адже ці підручні засоби допоможуть Вам врятуватися самим або врятувати іншого рибалку в разі потрапляння під лід.









Гриби: небезпечний дарунок природи

    

Щоб запобігти отруєнню грибами необхідне виконання кожною людиною певних правил, а саме:
1. Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях, особливо уникайте стихійних ринків.
2. Збирайте і купуйте гриби, про які вам відомо, що вони їстівні.
3. Не куштуйте сирі гриби на смак.
4. Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору інакше в них утворюється трупна отрута.
5. При обробці кип’ятять гриби 7-10 хв. у воді, після чого відвар змийте.
6. Не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.
7. Гриби (зеленушка, синяк, дубовик – містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються).
8. Суворо дотримуйтесь правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм.
 Перша допомога при отруєнні грибами: 
1. Викличте „швидку медичну допомогу”.
2. Негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип’яченої води або світло рожевого розчину марганцівки.
3. Прийміть 4-5 пігулок активованого вугілля.
4. Після надання першої медичної допомоги дайте випити потерпілому міцний чай або злегка підсолену воду; покладіть на живіт; до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. 
Як вижити в автономній ситуаціі. Практичні поради, що зацікавлять вчителя О/

Будьте обережними з електроприладами

Електропроводка в індивідуальному будинку або міській квартирі справа дуже відповідальна, яка потребує високого професіоналізму. Навіть один погано затягнутий контакт може надалі стати причиною пожежі, а невірно приєднаний провід здатний важко травмувати господарів або привести до ушкодження дорогої техніки.
Будь-яка несправність в електропроводці та порушення правил її експлуатації призводить до пожежі. Особливо небезпечне коротке замикання, яке виникає при сполученні двох проводів з оголеними ділянками (з пошкодженою ізоляцією). При цьому проводи дуже нагріваються, виникає іскріння і захисна ізоляція проводів спалахує, але є засоби які захищають від короткого замикання – електрозапобіжники. Тому, якщо електрозапобіжники вийшли з ладу, їх необхідно замінити новими, заводськими, але ні в якому разі не робити саморобних вставок. Вставки у випадку підвищення в електромережі напруги і у випадку короткого замикання не розімкнуть електричне коло, не знеструмлять електромережу у квартирі.
Часто до короткого замикання і пожежі призводить перевантаження електромережі в результаті одночасного включення в мережу, особливо в одну розетку, декілька електроприладів.
Важливо!
– щоб проводи зовнішньої електролінії були натягнуті і не торкалися один-одного, а навводі у приміщення – взяті в ізоляційні трубки;
– щоб шнури до електроприладів, телевізорів, радіоприймачів і настільних ламп, а також штепсельні вилки і розетки були справні.
Необхідність ремонту побутових електроприладів вдома визначаєте ви самі. Правило тут одне: несправний прилад – експлуатувати небезпечно!
Виходячи з приміщення, не забудьте виключити електроосвітлення та електроприлади, які не можна залишати без нагляду (праска, електроплитка, електрочайники та інші).
У випадку пожежі негайно телефонуйте в Службу порятунку за телефонним номером   “101”.



Виховна година про поведінку у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Надзвичайні ситуації, в яких можуть опинитися учні, способи захисту та рекомендації щодо проведення виховних годин.
NAUROK.COM.UA
Світлина від Ірини Таранець.

Світлина від Ольги Топольницької.



Світлина від Tanya Tol.
Протипожежна безпека

Три головних правила як дитині врятуватися під час пожежі.




Переяслав-Хмельницький РС ГУ ДСНС України у Київській області застерігає громадян: у разі виникнення пожеж в екосистемах – не зволікати, а ліквідувати










Навесні в жителів Переяславщини прийнято спалювати торішню траву, сміття і часто садоводи безвідповідально це роблять. В свою чергу, необачність під час таких спалювань призводить до виникнення масштабних пожеж, створює загрозу перекидання вогню на житлові будинки. Також, загрозливим є збіг кількох факторів: відсутність дощу, сильний вітер, нескошений бур’ян. За таких умов навіть необережно викинутий у придорожні бур’яни сірник, недопалок можуть стати причиною великого лиха. З сухої трави вогонь може перекинутися на сухостій, а потім охопити найближчі зелені насадження (парки, лісосмуги, ліси), господарські споруди (гаражі, сараї, прибудови, тощо).
Так, у зв’язку з цим та метою попередження виникнення пожеж в екосистемах під час спалювання сміття та сухої трави на відкритих ділянках Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян: Не будьте байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь! Зверніть увагу – загасити займання трави поблизу житлового сектору на самому початку легко – просто вилити відро води чи закидати землею. Обов’язково зателефонуйте в пожежно-рятувальну службу і повідомте про загорання. Просимо Вас відповідально ставитися до власного життя та здоров’я! Пам’ятайте – попередити трагедію набагато легше, ніж ліквідувати наслідки надзвичайної події.


Вибухонебезпечні предмети

Правила поводження з вибухонебезпечними предметами
ШАНОВНІ БАТЬКИ ТА ДІТИ!
ОЗНАЙОМТЕСЬ ТА ДОТРИМУЙТЕСЬ
!
Правила поводження з вибухонебезпечними предметами...
Читати далі

Вибухонебезпечні предмети

                         ПАМ’ЯТКА НА ЗИМОВІ КАНІКУЛИ
Результат пошуку зображень за запитом "новий рік"
1.         ДЛЯ РУХУ ПІШОХОДІВ СЛУЖАТЬ ТРОТУАРИ ТА ПІШОХІДНІ ДОРІЖКИ, А ТАМ, ДЕ ЇХ НЕМАЄ, ПІШОХОДИ МОЖУТЬ ЙТИ ПО УЗБІЧЧЮ.
2.         ПЕРЕХОДИТИ ПРОЇЖДЖУ ЧАСТИНУ ПОТРІБНО ТІЛЬКИ ПО ПІДЗЕМНОМУ ПЕРЕХОДІ, ПІШОХІДНОМУ МІСТКУ, ПО «ЗЕБРІ», ПРИ НАЯВНОСТІ ЗНАКУ «ПІШОХІДНИЙ ПЕРЕХІД».
3.         АВТОБУСИ ТА ТРОЛЕЙБУСИ ПОТРІБНО ОБХОДИТИ ЗЗАДУ, ТРАМВАЇ – СПЕРЕДУ.
4.         НЕ ТОРКАЙТЕСЬ ОБІРВАНИХ ПРОВОДІВ: ВОНИ МОЖУТЬ БУТИ ПІД НАПРУГОЮ, А ЦЕ СМЕРТЕЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНО. НЕ КОРИСТУЙТЕСЯ НЕСПРАВНИМИ ЕЛЕКТРОПРИЛАДАМИ.
5.         НЕ ЗАЛИШАЙТЕ БЕЗ НАГЛЯДУ ГАЗО- ТА ЕЛЕКТРОПРИЛАДИ.
6.         ОСТЕРІГАЙТЕСЯ ПАДАЮЧИХ БУРУЛЬОК.
7.         НЕ ГРАЙТЕСЯ З БРОДЯЧИМИ КІШКАМИ ТА СОБАКАМИ. ВОНИ МОЖУТЬ БУТИ ПОШИРЮВАЧАМИ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ.
8.         НЕ ГРАЙТЕСЯ ПЕТАРДАМИ ТА НЕ РОБІТЬ САМОПАЛІВ! ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЖИТТЯ!
9.         ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ ПРИ ПРОВЕДЕННІ НОВОРІЧНИХ СВЯТ.
УВАГА! ПІД ЧАС КАНІКУЛ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ НЕСУТЬ БАТЬКИ!



Світлина від Геннадія Кривошеі.


ВІКТОРИНА "ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ"  

    Чи допускається буксирування велосипеда? (Ні)
·         Як найчастіше називають водія? (Шофер)
·         3 якого віку дозволено пересуватися на велосипеді дорогами загального
к   користування? (З 14 років)
·         Чи дозволяється водієві мопеда їздити пішохідними доріжками? (Ні)
·         Кого ми називаємо учасниками дорожнього руху? (Пішоходів, водіїв, пасажирів)
·         Чи є у велосипедиста шлях гальмування? (Так)
·         Чи можна велосипедистові їхати по дорозі, якщо неподалік є велосипедна
     доріжка? (Ні)
·         Який дорожній знак установлюють поблизу шкіл? («Діти»)
·         Який поворот більш небезпечний — лівий чи правий? (Лівий, тому що рух 
      правосторонній)
·         Як називається «зебра» на дорозі? (Пішохідний перехід)
·         Чи є пішоходами особи, що виконують роботу на дорозі? (НІ)
·         Які сигнали подає світлофор? (Червоний, жовтий, зелений)
·         Який сигнал світлофора включається одночасно для всіх сторін перехрестя?
      (Жовтий)
      Яке перехрестя називають регульованим? (Те, де є світлофор або
      регулювальник)
·         Кому мають підкорятися пішоходи й водії, якщо на перехресті працюють 
      одночасно й світлофор, і регулювальник? (Регулювальнику)
·         Навіщо потрібні стоп-сигнали па автомобілі? (Щоб інші учасники дорожнього руху
      могли бачити наміри водія зупинитися або пригальмувати)
·         Якої сторони слід дотримуватися, крокуючи тротуаром? (Правої)
·         Зі скількох років дітям дозволено їздити на передньому сидінні автомобіля? 
      (3.12 років)
·         Чи завжди пасажирам потрібно пристібатися ременями безпеки? (Так:, завжди)
·         Скільки сигналів має пішохідний світлофор? (Два": червоний і зелений)
·         Чи потрібно велосипедистові надягати шолом під час руху заміською дорогою? (Ні)
·         Як велосипедист повинен інформувати інших учасників руху про намір 
      зупинитися? (Підняти руку вгору)
·         Чому на заміських дорогах пішоходи повинні рухатися назустріч руху?
     (Рухаючись узбіччям назустріч руху, пішоходи завжди бачать транспорт,
      що наближається)
·         Як слід переходити дорогу, якщо ви вийшли з автобуса? 
    (Не можна обходити транспорт ні попереду, ні позаду, потрібно зачекати, 
    коли він від'їде й дорогі/ буде видно в обидва боки, ще краще — відійти на
    безпечну відстань від автобуса. А якщо є пішохідний перехід, то переходити 
    через дорогу слід ним)
·         Чи можна перевозити на велосипеді пасажира віком 9 років? 
    (Ні, лише до 7років — на спеціально обладнаному сидінні з підніжками)
·         Де та які катафоти встановлюються на велосипеді? 
    (Спереду — білий, ззаду — червоний. Можливі катафоти на колесах)
·         3 якого віку можна навчатися управління автомобілем? (3 16 років)
·         Чи можна пішоходу користуватися транспортним світлофором, якщо немає 
     пішохідного? (Так)
·         Чи можна переходити дорогу навскоси? (Ні, тому що, по-перше, шлях стає
    довшим,а по-друге, складніше побачити транспорт, що рухається з боку спини)
·         У якому віці можна отримати права на управління автомобілем? (З 18 років)
·         Яке положення регулювальника забороняє рух усім учасникам руху? 
     (Рука піднята догори)
·         Назвіть причини дорожньо-транспортних випадків з пішоходами. 
   (Перехід у невстановленому місці, на заборонний сигнал світлофора, 
   несподіваний вихід на проїжджу частину з-за перешкоди або транспорту, 
   який стоїть, гра на проїжджій частині, рух уздовж проїжджої частини, а не тротуаром)       
·         Які групи дорожніх знаків ви знаєте? 
  (Сім груп: попереджувальні, пропозиції, заборонні, знаки пріоритету, 
   інформаційно-вказівні, сервісу, знаки додаткової інформації)
·         3 якою максимальною швидкістю повинен рухатися транспорт у населенному 
   пункті? ( Не більш ніж 60 км'/год)



Немає коментарів:

Дописати коментар