четвер, 28 листопада 2024 р.
середа, 27 листопада 2024 р.
"Ті хто читають книги, завжди будуть керувати тими, хто дивиться телевізор"... . Жанлис Ф.
Всі знають про користь читання, але на жаль людей, які читають з кожним роком стає все менше. Пропонуємо 8 причин, чому варто читати книги

В процесі читання наш мозок малює картинку, якої не існує в реальності. Ми уявляємо, як виглядають герої, обставини, дії. Подивіться фільм на основі прочитаної книги - деякі герої фільму зовсім не сходяться з тими, яких ви собі уявили.

Під час читання наш мозок знаходиться в постійному тонусі і створює мільйони нових нейронних зв'язків, що розвиває інтелект. У людей, які за своє життя багато читали, набагато пізніше проявляються вікові погіршення пам'яті і розумових здібностей.

Як правило начитана людина більш ерудована, може підтримати дискусію та має критичне мислення. Все це на підсвідомому рівні робить людину більш впевненою в собі, своїх знаннях і здібностях.

Розрізняють активний і пасивний словниковий запас. Активний - слова, що використовуються в усному мовленні та письмі. Пасивний - слова, які ми дізнаємося при читанні або на слух. Зазвичай пасивний переважає над активним.

Багатозадачність заважає нам концентрувати увагу та посидючість, - спокійна зосередженість стає рідкістю, поступаючись місцем метушні і поверховості. Під час читання ми зосереджуємось на сюжеті книги.

Читаючи годину на добу, ми тренуємо гнучкість мислення і розвиваємо пам'ять. Велика кількість нових імен і біографій героїв, активно стимулює та тренує пам'ять. Розвивається вміння збирати, аналізувати та інтерпретувати інформацію.

Читаючи літературу, ми отримуємо унікальний досвід спостереження за життям. Знайомимось з культурою інших народів і країн. Читання - це віртуальна подорож.

Якщо порівнювати читання з переглядом фільму, то при читанні інформація потрапляє через очі в мозок, де відповідно обробляється. Уява малює образи, а мозок по сюжету розставляє їх на свої місця, і тоді ми відчуваємо емоції. При перегляді фільму, мозок отримує зображення в готовому вигляді і викликає емоції.
Читання – це навик, який формується, як і будь-яка інша звичка. Виділіть на це заняття 15-30 хв в день, наприклад перед сном. Спробуйте замість вечірнього перегляду соцмереж читати чи слухати книги, і ви помітите, як зміниться ваше життя.
А ви любите читати

неділя, 3 листопада 2024 р.
Переяслав. Музей кобзарського мистецтва або музей кобзарства.
Музей відкрито в березні 1989 року в дні святкування 175-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка на оспіваній ним землі Переяславській, де проходив процес становлення слов’янської народності в часи Київської Русі, а пізніше в ХVІ-ХVІІ ст., Переяслав був одним із центрів формування української нації. Музей кобзарства розповідає про історію зародження та розвитку кобзарського мистецтва на Україні. Про історичну роль народних співців-кобзарів. Про їх життєписи та унікальну творчість.
Переяслав. Меморіальний музей класика єврейської літератури Шалом Алейхема.
У вересні 1978 року, на честь 120-річчя з дня народження письменника, на території Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини відкритий перший музей видатного єврейського письменника Шолом-Алейхема. В експозиції музею відображено життєвий і творчий шлях письменника від закінчення повітового училища до останніх років життя. Його життя було тісно пов'язане з Україною та її культурою. Його твори перекладено багатьма мовами. Критики порівнюють Шолома -Алейхема з Марком Твеном за схожість стилів письменників та любов до літератури для дітей.
субота, 2 листопада 2024 р.
Підписатися на:
Дописи (Atom)