«451 градус по Фаренгейту». История создания романа
...Читати далівівторок, 30 квітня 2019 р.
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю на ЗНО з української мови.
Опорна схема-візуалізація допоможе у виконанні завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю на ЗНО з української мови. Радимо запам'ятати структуру власного висловлення. Нагадуємо, що за написання твору на ЗНО можна отримати 20 балів. Знайдіть ці бали на схемі!
Оформлення роботи з державної підсумкової атестації
Оформлення роботи з державної підсумкової атестації
Державна підсумкова атестація (ДПА) у 2018/19 навчальному році проводиться відповідно до Порядку проведення державної підсумкової атестації та листа МОН Щодо методичних рекомендацій про проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти в 2018/2019 навчальному році.
Оформлення роботи
У верхній лівій частині титульної сторінки подвійного аркуша ставиться штамп закладу загальної середньої освіти, на ньому зазначається дата, наприклад: 01.06.2019 р. Підпис роботи починається на сьомому рядку титульної сторінки:
Робота
на державну підсумкову атестацію
з української мови за курс базової середньої освіти
учня (учениці) 4, (9, 11) класу
(прізвище, ім’я, по батькові у формі родового відмінка)
на державну підсумкову атестацію
з української мови за курс базової середньої освіти
учня (учениці) 4, (9, 11) класу
(прізвище, ім’я, по батькові у формі родового відмінка)
На другій сторінці на перших двох рядках записують вид роботи та назву тексту, наприклад:
Диктант
Символи України
Символи України
Підписування роботи починається на сьомому рядку титульної сторінки.
Оформлення відповідей на завдання атестаційної роботи здійснюється учнем (ученицею) на аркушах зі штампом навчального закладу або на спеціальному бланку відповідей, що розробляється навчальним закладом. У чистовому варіанті атестаційної письмової роботи виправлення (крім лексичних, орфографічних помилок) вважаються помилкою і не зараховуються як правильні відповіді.
Збірник диктантів для ДПА з української мови (9 клас)
Журнал "Відкритий урок" та Освіта.ua поділилися посиланням.
OSVITA.UA
Диктанти для державної підсумкової атестації з української мови, що проводитиметься в 9 класі
неділя, 28 квітня 2019 р.
Цікаві факти про українську мову
1. Сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів.
2. За лексичним запасом найбільш близькою до української мови є білоруська – 84% спільної лексики, далі йдуть польська і сербська (70% і 68% відповідно) і лише потім – російська (62%). До речі, якщо порівнювати фонетику й граматику, то українська має від 22 до 29 спільних рис з білоруською, чеською, словацькою й польською мовами, а з російською тільки 11.
3.В українській мові, на відміну від решти східнослов'янських мов, іменник має 7 відмінків, один з яких – кличний.
4. 448 р. візантійський історик Пріск Панійський, перебуваючи в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова "мед" і "страва". Це була перша згадка українських слів.
5. Українську мову в різні історичні періоди називали по-різному: про́ста, руська, русинська, козацька тощо. Історично найуживанішою назвою української мови до середини XIX ст. була назва "руська мова".
6. В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру "П".
7. Найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера "Ф".
8. В українській мові безліч синонімів. Наприклад, слово "горизонт" має 12 синонімів: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид.
9. Назви всіх дитинчат тварин є іменниками середнього роду: теля, котеня, жабеня.
10. Українська мова багата на зменшувальні форми. Зменшувальну форму має навіть слово "вороги" – "вороженьки".
За різними даними, українська мова займає 25 або 32 місце за кількістю носіїв серед найпоширеніших мов у світі. Для 36-37,5 мільйонів осіб українська мова є рідною. Загалом у світі 41-45 мільйонів осіб володіють українською.
Нагадаємо, "Мова – ДНК нації" – волонтерський освітній проект для всіх охочих вдосконалювати свої знання української мови.
субота, 27 квітня 2019 р.
четвер, 25 квітня 2019 р.
«Чистые» книги
Сегодня все православные отмечают Чистый четверг. Это время наводить порядок и готовиться к Пасхе. В этот день наши предки очищали дом, двор и огород от накопившегося за зиму сора, грязи и пыли. В народе говорили: «Если в Чистый Четверг вымоешься и вымоешь, весь год чистота в избе водиться будет». С тех пор в этот день все стремятся не только очистить свой дом, но и душу, то есть исповедоваться и причаститься. А, может, и книги почитать – самые что ни на есть «очищенные»?
вівторок, 23 квітня 2019 р.
Як навчити дитину читати: 6 простих кроків
BOKMAL.COM.UA
Поради батькам, які хочуть навчити дитину читати, від авторки посібника «Я можу навчити мою дитину читати»..
Сколько в мире книг?
То, что книга – источник знаний, сегодня знают даже самые маленькие читатели. Но, кроме этого, книга является окном в мир культурного многообразия и мостом, соединяющим разные цивилизации во времени и пространстве. Поэтому во всех странах мира 23 апреля отмечают Всемирный день книги и авторского права. Эта международная памятная дата появилась благодаря решению, принятому ЮНЕСКО в 1995 г.
https://alisa2002marina.blogspot.com/20…/…/blog-post_55.html
https://alisa2002marina.blogspot.com/20…/…/blog-post_55.html
Щиро вітаємо всіх колег-філологів із Всесвітнім днем книги і авторського права. Це ми, залюблені душею у книги, відкриваємо їх сторінки нашим учням, допомагаємо зрозуміти і побачити головне. Закохуємо іхні дитячі ще сердечка у рядочки книг, подорожуємо разом з героями, вирішуємо дедуктивні задачі та розгадуємо ребуси і карти, співпереживаємо ім.
Шекспир: был или нет? Вот в чем вопрос
23 апреля 1564 г. родился Шекспир.
А существовал ли Шекспир? Утверждение, что Шекспир не был творцом своих великих произведений, давно уже стало расхожим из-за скудности сведений о жизни поэта. В 70-е годы XVIII века возникла гипотеза, согласно которой автором пьес был не Уильям Шекспир, а другое лицо, пожелавшее остаться неизвестным. За два столетия существования споров и дискуссий выдвинуты десятки гипотез, и сейчас, пожалуй, нет ни од...
Читати даліЦитаты, напоминающие нам, почему мы так любим читать
23 апреля 1616 г. – день смерти Шекспира. В тот же день 23 апреля 1616 г. в Мадриде окончил свой жизненный путь и другой гений мировой литературы - Мигель де Сервантес Сааведра.
В их память день 23-е апреля объявлен ЮНЕСКО Всемирным днем книги.
В их память день 23-е апреля объявлен ЮНЕСКО Всемирным днем книги.
Цитаты, напоминающие нам, почему мы так любим читать
1. Литература — это самый приятный способ игнорировать жизнь. ...
Показати більше...1. Литература — это самый приятный способ игнорировать жизнь. ...
четвер, 18 квітня 2019 р.
Як Бог створив маму. Притча, яка зворушує до сліз
Одного разу добрий Бог вирішив створити маму. Шість днів він думав і експериментував. Одного разу прилетів ангел і каже:
— Ти стільки часу витрачаєш на її створення!
— О так… А ти читав умови замовлення? Вона повинна складатися зі 180 рухомих частин, які можна було б при потребі замінити, її поцілунок має лікувати все — від зaмaної ноги до розчарування в коханні, а також у неї повинно бути шість пар рук.
Ангел похитав головою і недовірливо запитав:
— Шість пар рук?
— Не в руках проблема, — відповів Бог, — а в трьох парах очей, які вона повинна мати.
— Так багато! — запитав ангел.
Бог ствердно кивнув. Потім додав:
— Одну пару, щоб бачити крізь зачинені двері, коли запитує: «що Ви там робите, діти?» навіть якщо вона вже знає, що вони роблять. Іншу – на потилиці, щоб бачити те, що не повинна бачити, але повинна знати. Ще одну пару, щоб таємно сказати синові, який потрапив в неприємну історію: “розумію, синку, і люблю тебе”.
— Господи, — сказав ангел, — вже пізно, йди відпочивати.
— Не можу, — відповів Господь, — вже майже закінчую.
Ангел повільно обійшов навколо моделі матері.
— Дуже ніжна, — сказав, зітхнувши.
— Але витривала! — відповів Господь. Ти не можеш уявити собі того, що може зробити і витримати мати.
— Уміє думати? — запитав ангел.
— Не тільки думати, але і вміє дуже добре використовувати свій розум і пристосовуватися до обставин.
Тоді ангел схилився над моделлю і доторкнувся пальцем до її обличчя.
Тоді ангел схилився над моделлю і доторкнувся пальцем до її обличчя.
— Тут щось стікає, — сказав здивовано.
— Це сльоза, — відповів сумно Бог.
— А для чого вона? — запитав ангел.
— Щоб висловлювати радість, печаль, розчарування, біль.
— Господи, ти справжній геній! — вигукнув ангел.
Тихим і сумним голосом Бог прошепотів:
— Правду кажучи, це не Я створив … цю сльозу.
СТИХОТВОРЕНИЕ ДНЯ – Борис Пастернак
Во всем мне хочется дойти
До самой сути.
В работе, в поисках пути,...
Показати більше...До самой сути.
В работе, в поисках пути,...
понеділок, 15 квітня 2019 р.
Книги о гибели «Титаника»
В ночь с 14 на 15 апреля 1912 года в водах Атлантического океана, столкнувшись с айсбергом, затонул «Титаник» – один из крупнейших пассажирских лайнеров мира, по иронии судьбы считавшийся непотопляемым. На его борту находились 2224 человека. Гигантское судно увлекло в ледяную бездну 1500 человек, остальные спаслись. Ныне корабль покоится на дне Атлантического океана, оставив после себя не только историю, разбитые иллюзии о превосходстве человека над природой, но и множество книг и исследований о своём единственном плавании.
Интересные факты из жизни Николая Гумилева
15 апреля родился известный русский поэт Серебряного века, переводчик и литературный критик Николай Степанович Гумилёв. Наследие, личность и судьба этого уникального поэта редкой индивидуальности вызывает сейчас жгучий интерес. Его творчество еще при жизни привлекало чарующей новизной и смелостью, остротой чувств, взволнованной мыслью, личность – мужеством и силой духа.
«Жизнь Николая Гумилева могла бы стать блестящим сюжетом для авантюрного романа, – пишет один из критиков, – если бы не закончилась так трагично...». Предлагаем вспомнить интересные факты из жизни поэта.
https://alisa2002marina.blogspot.com/20…/…/blog-post_95.html
«Жизнь Николая Гумилева могла бы стать блестящим сюжетом для авантюрного романа, – пишет один из критиков, – если бы не закончилась так трагично...». Предлагаем вспомнить интересные факты из жизни поэта.
https://alisa2002marina.blogspot.com/20…/…/blog-post_95.html
субота, 13 квітня 2019 р.
Как флиртовали при помощи книг
А знаете ли вы, что в далекие времена, когда нельзя было просто отправить виртуальную открытку или поставить лайк, чтобы намекнуть о своей симпатии, сигналы посылали при помощи тайного языка книг? В викторианскую эпоху в Англии и в конце XIX века в Америке правила поведения становились всё строже, поэтому молодёжь искала неявные способы флиртовать друг с другом. Существовали даже карточки для флирта – инструкции по общению с противоположным полом с помощью какого-либо предмета, например, книги.
СМЫСЛЫ НАЗВАНИЯ РОМАНА «ВОЙНА И МИР»
Все прижизненные издания романа Толстого выходили под названием «Война и миръ».
Название романа Льва Толстого «Война и мир» скрывает глубокий философский смысл, хоть на первый взгляд и кажется очевидным. Дело в том, что в дореволюционное время слово «мир» имело два буквенных начертания и два значения: «мiръ» — «вселенная, люди», и «миръ» — антоним к слову «война».
Название романа Льва Толстого «Война и мир» скрывает глубокий философский смысл, хоть на первый взгляд и кажется очевидным. Дело в том, что в дореволюционное время слово «мир» имело два буквенных начертания и два значения: «мiръ» — «вселенная, люди», и «миръ» — антоним к слову «война».
Точно так же слово «война» означает не только военные действия между враждующими армиями, но и моральную враждебность людей в мирной жизни, разделенных социальными и нравственными барьерами.
Существует легенда, что Толстой якобы использовал в названии слово «міръ» — в значении «вселенная, люди». Однако все прижизненные издания романа Толстого выходили под названием «Война и миръ». Рассмотрим различные версии возникновения этой легенды.
По одной из них, путаница возникла при первой полной публикации романа в 1868 году. В издательстве Михаила Каткова вышла книга, на титульном листе которой было написано «Война и миръ». Интересно, что заглавие в документе — «Тысяча восемьсотъ пятый годъ» — было зачеркнуто одной чертой, а рукой самого Льва Толстого над словами «Тысяча восемьсот» написано: «Война и миръ». При этом в самом начале документа над словами «Милостивый Государь, Михаилъ Николаевичъ» карандашом написано: «Война и Мiръ» — это сделала уже Софья Толстая, когда наводила порядок в бумагах мужа в 1880-е годы.
Другие исследователи считают, что легенда возникла из-за опечатки, допущенной в издании 1913 года под редакцией Павла Бирюкова. В четырех томах романа заглавие используется восемь раз: на титульном листе и на первой странице каждого тома. Семь раз используется слово «миръ» и лишь один раз — «міръ», на первой странице первого тома.
Существует и ещё одна версия: согласно ей, путаница произошла из-за опечатки в оригинальном издании популярного труда «Пути русского богословия» Георгия Флоровского. В написании названия романа он использовал букву «i».
© Дарья Лёгкая
Підписатися на:
Дописи (Atom)